Tel: 12 266 5497  |  Email: [email protected]  |  Mapa dojazdu

Wiadomości

Dzień Stroju Narodowego Ukrainy

Sprzątamy dla Polski

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbędzie się w całej Polsce w piątek, 22 kwietnia br. Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”. Do udziału w inicjatywie organizatorzy zapraszają także młodych udźców z Ukrainy. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Akcja pomocy schronisku dla zwierząt

Nasza szkoła wzięła udział w corocznej zbiórce karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie. Klasy 3d i 4b z wychowawczyniami.

Jarmark Bożonarodzeniowy grudzień 2021

W środę – 08.12. 21 o godzinie 16.30 na Rynku Głównym, na scenie przy Ratuszu, odbyły się występy uczniów naszej szkoły podczas Prezentacji Szkół na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Do oglądania jak średniowieczny herold wezwał uczeń z klasy 4b – grą na djembe – instrumencie muzycznym z Ghany. Następnie białą zimę wyczarowała klasa 2c śpiewając i tańcząc piosenki o tej tematyce. W kolejnym punkcie naszego programu było przedstawienie pt „W krainie bajek” w wykonaniu klasy 2a. Na scenie pojawiły się postaci z wielu bajek i baśni, które przez złe czary zostały zamieszane. Po szczęśliwym zakończeniu na scenie rozległ się śpiew ucznia klasy 8d pt. „Zimny drań”. Do tematyki dalszego występu wprowadzili najmłodsi uczestnicy z klasy 1f, piosenką „Zima zła”. Po nim na scenie baśń „Dziewczynka z zapałkami” zaprezentowała klasa 7e.  Zadumę po baśni rozjaśniła ostatnia piosenka w wykonaniu naszych nauczycieli i ucznia. Nasza szkoła złożyła świąteczne życzenia całemu miastu.
Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Gratulujemy występu wszystkim uczestnikom prezentacji.

 

Święto Niepodległości 11 listopada

Dnia 10 listopada odbyły się w naszej szkole obchody 103 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Niestety przez pandemię koronawirusa  nie mogliśmy Święta Niepodległości celebrować na auli. Każda klasa przebywała w swojej sali. Na 5 godzinie lekcyjnej wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy i wszyscy wysłuchaliśmy partyzanckich piosenek przygotowanych przez klasę 5c oraz p. Agnieszkę Jamioł i p. Elżbietę Zawadowicz-Hadro. Następnie z zainteresowaniem oglądnęliśmy film pt. : „A niepodległość przyszła z Podgórza” . Tego zadania podjęła się klasa 5a z p.Katarzyną Osuch, p .Moniką Kołaczyńską oraz p. Andrzejem Ciochoniem. Brawo uczniowie, brawo nauczyciele.

Skip to content