Tel: 12 266 5497  |  Email: [email protected]  |  Mapa dojazdu

Wiadomości

Konkurs "Kraków - moje miasto" edycja 2024

Konkurs "Kraków - moje miasto"

Regulamin konkursu i oświadczenie RODO – kliknij tutaj

Koduj z Gigantami

Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu! Co to za akcja?

● darmowe warsztaty z programowania
● stacjonarnie w naszym mieście oraz online
● do wyboru Minecraft, Scratch, C++, Python i inne języki programowania
● małe grupy, zaangażowani trenerzy z doświadczeniem
● kilka grup wiekowych

Uczniowie zapisywać się mogą pod adresem https://info.kodujzgigantami.pl/szkoly
Akcji organizowanej przez szkołę Giganci Programowania patronuje @Ministerstwo Edukacji Narodowej, @Centrum GovTech, @Ośrodek Rozwoju Edukacji i @NASK oraz kuratoria
oświaty i Prezydenci Miast, a ogólnopolskim patronatem medialnym akcję wspierają
@Radio Nowy Świat, @Komputer Świat i @Android.com.pl.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, że oficjalna komunikacja z rodzicami, nauczycielami i uczniami prowadzona jest przez Librus oraz stronę Szkoły adres: www.spzoi151.pl Na koncie facebooka są także przekazywane informacje na temat wydarzeń organizowanych w hali sportowej – konto „Hala Sportowa Ruczaj” oraz koncie- „Szkolny Klub Sportowy 151”
Za treści publikowane na innych portalach i forach Dyrektor SP z OI nr 151 w Krakowie nie bierze odpowiedzialności.

Konkurs Historyczny

Z dumą i zadowoleniem informuję, że w Historycznym Konkursie Podgórze wczoraj i dziś:

I miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła Kalina Obojska z klasy 3b.
W tej samej kategorii wyróżnienie uzyskała Joanna Turbak z klasy 3c.

Z kolei w kategorii klas 4-8 II miejsce zajęła Sophia Zakou z klasy 4f.
III miejsce w tej samej kategorii zajęła Ewa Luty, także z klasy 4f.

Drogeria DM - podziękowania

Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 w Krakowie, składa serdeczne podziękowanie firmie dm-drogerie markt Polen za możliwość zorganizowania i przeprowadzenia akcji charytatywnej na rzecz naszej Szkoły. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu Szkoła otrzymała darowiznę w wysokości 12 517,38 złotych. Kwota w całości zostanie przekazana na wyposażenie sal lekcyjnych w sprzęt multimedialny.
Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Doroty Handwerker – Kierownik Drogerii oraz Samorządowi Uczniowskiemu SPzOI 151.

Zapraszamy na Nauczycielski Challenge!

Pod tą nazwą kryje się konkurs z nagrodami dla nauczycieli i uczniów!

Wystarczy wypełnić krótki test przygotowany przez nauczycieli przedmiotów humanistycznych i ścisłych . Rywalizacja podzielona jest na grupy wiekowe, tak aby każdy mógł odpowiadać na pytania dostosowane do posiadanej wiedzy.

Nauczycielski Challenge odbywa się w dniach 13-16.10.2023 r. Konkurs jest bezpłatny. Test można wypełnić za pośrednictwem przeglądarki lub w bezpłatnej aplikacji ZDAY dostępnej w:

Google Playhttps://play.google.com/store/apps/details?id=live.zday.app&pli=1

App Storehttps://apps.apple.com/pl/app/zday/id6461458006?l=pl

Wydarzenie odbywa się z okazji tak zwanego Dnia Nauczyciela, czyli Święta Edukacji Narodowej. Konkurs adresowany jest do nauczycieli oraz uczniów podstawówek i szkół średnich. 

Za najlepsze wyniki przewidziano nagrody: dla uczniów zestawy klocków Lego oraz gadżety ZDAY, natomiast nauczyciele otrzymają bony zakupowe. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/nauczycielski-challenge/

Dołącz do świętowania Dnia Edukacji Narodowej! 

Pobierz aplikację ZDAY i weź udział w rywalizacji o nagrody! 

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa uczniów i nauczycieli.

Z poważaniem,Zespół Zday.pl 

X Jubileuszowa Parada Patronów

…. 22 września wyruszyliśmy wraz z klasą 5 f, p.Barbarą Łysiak i p. Andrzejem Ciochoniem w barwnym korowodzie w X jubileuszowej Paradzie Szkolnych Patronów, pod hasłem  Patron w moim życiu. Świętując i promując naszego patrona – Uniwersytet Jagielloński, przemaszerowaliśmy wraz z uczniami czterdziestu krakowskich i małopolskich szkół spod Wawelu na Rynek Główny. Tam, pod wieżą ratuszową, nastąpiło zakończenie przemarszu. Było niezwykle barwnie i radośnie.
Za oryginalność, sposób prezentacji, przekaz i strój zostaliśmy nagrodzeni. Zajęliśmy II miejsce.
W przyszłym roku wyruszymy ponownie…

Zbijak 2023 klasy I-III

29 września 2023 r, w Szkole Podstawowej nr 30 odbył się  turniej dzielnicowy międzyszkolny turniej „Zbijaka” dla klas mlodszych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3f. Zawodnicy spisali się celująco i zajęli pierwsze miejsce pokonując m.in faworyzowanych gospodarzy! Na szczególną pochwałę zasługuje również ich wzorowa postawa sportowa oraz wysoka kultura osobista. 
Uczniom gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy!

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY LEKTURNIK

Regulamin szkolnego konkursu na najpiękniejszy lekturnik dla klas IV i V – kliknij tutaj

"Każdy inny - wszyscy równi"

Kraków - moje miasto

Aktywni w Krakowie

Szanowni Państwo,Chcielibyśmy przypomnieć, iż w dzielnicy VIII  jest realizowany projekt finansowany ze środków Miasta Krakowa w ramach Budżetu Obywatelskiego pod tytułem  „Aktywni w Krakowie”. 


W ramach projektu odbywają się zajęcia cykliczne (sportowe, zumba, język angielski, robotyka/minecraft). W najbliższym czasie rozpoczynają się  warsztaty tematyczne, teatrzyki, wycieczki, a także odbędzie się impreza plenerowa dla dzieci.


Zajęcia odbywają się na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  nr 7 ul. Skotnicka 86, 30-394 Kraków. Informacje o aktualnych wydarzeniach znajdują się na stronie internetowej i facebook. 

LInk do strony internetowej –> https://aktywnikrakow.pl/
LInk do  Facebook –> https://m.facebook.com/profile.php?id=100083129262740

 

 

Serdecznie zapraszamy,

 

Zespół Aktywni w Krakowie

Konkurs "Kraków - moje miasto"

Święto Sportu klas I-III

W marcu odbyły się zawody uczniów klas 1-3 naszej szkoły w ramach Dnia Sportu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Wszystkim uczestnikom gratulujemy SPORTOWEGO DUCHA WALKI oraz zajętych miejsc. 

"MIESIĄC KULTUR" w SP151

Zgodnie z naszą tradycją – w marcu odbyła się kolejna, już czwarta, edycja „Miesiąca Kultur”. Jak co roku integrowaliśmy się oraz poznawaliśmy kulturę krajów pochodzenia naszych uczniów obcokrajowców.

Wszyscy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w konkursach sprawdzających umiejętność współpracy w zespołach klasowych oraz wiedzę geograficzną, językową i ogólną dotyczącą historii, a także kultury Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Azerbejdżanu, Rumunii, Grecji, Armenii, Gruzji czy Indii.

16 marca miała miejsce niezwykła lekcja alfabetu. Mieliśmy okazję zobaczyć alfabety języków krajów pochodzenia uczniów uczących się w naszej szkole – naszych kolegów i koleżanek.
Uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i szóstych mieli też możliwość napisania swojego imienia i nazwiska w kilku językach: ukraińskim, ormiańskim i gruzińskim.
To była dla wszystkich świetna zabawa! A zapis własnego imienia w egzotycznych dla Polaka językach pozostanie na wieczną pamiątkę.

W ramach „Miesiąca Kultur” odbył się po raz kolejny konkurs „Mistrz ortografii” w trzech kategoriach – dla rodzimych użytkowników języka polskiego oraz dla obcokrajowców dobrze posługujących się polską ortografią.

Część klas 1-3 uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach wielokulturowych pt. „Poznajmy się” . Celem tych zajęć było zachęcanie do wzajemnego poznania się i integracji. Uczniowie otrzymali książeczki zawierające ciekawostki o Polsce i Ukrainie. Efektem spotkania była wykonana własnoręcznie przez dzieci ludowa wycinanka. W starszych klasach wychowawcy przeprowadzili lekcje dyspozycyjne poświęcone idei tolerancji i działań antydyskryminacyjnych.

Maczanka, pozy, koszari, ghapama, syrniki czy ucha… Od marca te nazwy przestały być dla nas egzotyczne, gdyż wszystkim wydarzeniom przeprowadzonym z okazji „Miesiąca Kultur” towarzyszył „Półmisek Kultur”, czyli wystawa przepisów wykonanych przez naszych uczniów. W auli zaprezentowanych zostało 98 przepisów z rożnych kręgów kulturowych, a przede wszystkim z krajów pochodzenia naszych uczniów. Aż można było nabrać apetytu i chęci, by spróbować swych sił w kuchni, przygotowując te różności i pyszności.

4. „Miesiąc Kultur” się zakończył. Kolejny pewnie za rok. Mamy nadzieję, że była to dobra zabawa, ale też nauka, wszak wszyscy stanowimy społeczność naszej Szkoły Podstawowej nr 151.

 

Anna Wojakowicz

Nauczyciele języka polskiego jako obcego

Wolontariat Szkolny - zbiórka

Logo - Fundacja Avalon

W imieniu Wolontariatu Szkolnego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę pieniędzy na leczenie naszego ucznia. Wspólnie udało się zebrać ponad cztery tysiące złotych. Pieniądze zostały przekazane na konto fundacji AVALON i w całości przeznaczone na leczenie ucznia. Chłopiec pomyślnie przeszedł zabieg i jest już z powrotem z nami. Czeka go teraz dalsze leczenie. Osoby chcące jeszcze pomóc, proszone są o kontakt indywidualny. Podamy wówczas numer konta fundacji oraz pozostałe dane.

Wasza pomoc i zaangażowanie to dowód wielkiej empatii i solidarności międzyludzkiej.

Jeszcze raz szczerze dziękujemy.

Opiekunowie Wolontariatu Szkolnego
Gabriela Tatarczyńska
Katarzyna Osuch

Otwarcie Hali sportowej 19.12.2022

19 grudnia 2022 roku w naszej szkole przekazano do użytku Halę sportową. Hala posiada pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej. Na obiekcie znajduje  się sala wspinaczkowa, siłownia oraz sala fitness. Jesteśmy bardzo dumni z nowego obiektu.

Relację z otwarcia możemy oglądnąć na łamach Gazety Krakowskiej oraz portalu krakow.pl

Wycieczka 15 grudnia 2022

15 grudnia 2022 uczniowie, którzy przybyli do naszej szkoły w wyniku wojny w Ukrainie wybrali się na wycieczkę. Wycieczka była finansowana przez UNICEF. Ukraińskojęzyczny przewodnik, pan Mykoła, oprowadził uczniów po dziedzińcu zamku na Wawelu. Opowiedział legendy związane z zamkiem i słynnym smokiem wawelskim. Następnie wycieczka udała się na Rynek, do Kościoła Mariackiego i pod choinkę. Stamtąd uczniowie wraz z towarzyszącymi im opiekunami odwiedzili ukraińską restaurację, gdzie gościnni gospodarze poczęstowali wszystkich tradycyjnymi ukraińskimi pierogami. Po obiedzie wycieczka przeniosła się do kolejnej perły Krakowa – Starego Kleparza, a mianowicie do Muzeum Żywego Obwarzanka, gdzie dzieci wysłuchały historii pojawienia się jednego z symboli miasta oraz  jego głównych składnikach, po czym wszyscy wykonali i zabrali własny obwarzanek oraz pamiątkowy dyplom. Po całodniowym spotkaniu, pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły i rozeszły się do domów.

autor: Oleksii Lionchuk

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie
W ramach corocznych Targów Bożonarodzeniowych, w dniu 5 grudnia 2022 roku o godz. 16.30 na scenie w Rynku Głównym zaprezentują się uczniowie naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy do licznego oglądania występów naszych uczniów.
Do zobaczenia 🙂

Organizatorzy:
Maria Batko – Kotaś
Barbara Łysiak

GRA TERENOWA - WASYL STUS i UKRAIŃSKA POEZJA WOLNOŚCI

W piątek, 7 października, w ramach Krakowskiej Nocy poezji odbyła się Miejska Gra Terenowa pod tytułem WASYK STUS I UKRAIŃSKA POEZJA WOLNOŚCI, w tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie Oddziału przygotowawczego naszej Szkoły nr. 151, z klasy 7-8 razem z uczniami klas licealnych z Wrocławia. Po ukończeniu gry każdy otrzymał zaświadczenia.

Dzień Stroju Narodowego Ukrainy

Sprzątamy dla Polski

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbędzie się w całej Polsce w piątek, 22 kwietnia br. Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”. Do udziału w inicjatywie organizatorzy zapraszają także młodych udźców z Ukrainy. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Akcja pomocy schronisku dla zwierząt

Nasza szkoła wzięła udział w corocznej zbiórce karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie. Klasy 3d i 4b z wychowawczyniami.

Jarmark Bożonarodzeniowy grudzień 2021

W środę – 08.12. 21 o godzinie 16.30 na Rynku Głównym, na scenie przy Ratuszu, odbyły się występy uczniów naszej szkoły podczas Prezentacji Szkół na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Do oglądania jak średniowieczny herold wezwał uczeń z klasy 4b – grą na djembe – instrumencie muzycznym z Ghany. Następnie białą zimę wyczarowała klasa 2c śpiewając i tańcząc piosenki o tej tematyce. W kolejnym punkcie naszego programu było przedstawienie pt „W krainie bajek” w wykonaniu klasy 2a. Na scenie pojawiły się postaci z wielu bajek i baśni, które przez złe czary zostały zamieszane. Po szczęśliwym zakończeniu na scenie rozległ się śpiew ucznia klasy 8d pt. „Zimny drań”. Do tematyki dalszego występu wprowadzili najmłodsi uczestnicy z klasy 1f, piosenką „Zima zła”. Po nim na scenie baśń „Dziewczynka z zapałkami” zaprezentowała klasa 7e.  Zadumę po baśni rozjaśniła ostatnia piosenka w wykonaniu naszych nauczycieli i ucznia. Nasza szkoła złożyła świąteczne życzenia całemu miastu.
Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Gratulujemy występu wszystkim uczestnikom prezentacji.

 

Święto Niepodległości 11 listopada

Dnia 10 listopada odbyły się w naszej szkole obchody 103 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Niestety przez pandemię koronawirusa  nie mogliśmy Święta Niepodległości celebrować na auli. Każda klasa przebywała w swojej sali. Na 5 godzinie lekcyjnej wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy i wszyscy wysłuchaliśmy partyzanckich piosenek przygotowanych przez klasę 5c oraz p. Agnieszkę Jamioł i p. Elżbietę Zawadowicz-Hadro. Następnie z zainteresowaniem oglądnęliśmy film pt. : „A niepodległość przyszła z Podgórza” . Tego zadania podjęła się klasa 5a z p.Katarzyną Osuch, p .Moniką Kołaczyńską oraz p. Andrzejem Ciochoniem. Brawo uczniowie, brawo nauczyciele.

Skip to content