Tel: 12 266 5497  |  Email: [email protected]  |  Mapa dojazdu

Integracja

1 kwietnia "Dzień bez plecaka"

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele.

 Za nami tydzień osób z autyzmem, a w zasadzie zgodnie z nową terminologią osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) pod hasłem  Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami. 1 kwietnia w naszej szkole odbył się  Dzień bez plecaka. Cieszymy się, że młodzież tak licznie zaangażowała się w ten projekt. Nasza aula podczas długich przerw ,juz dawno nie była tak kolorowa i wesoła. Dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie, a młodszym klasom za gest solidarności w postaci niebieskich rączek.
Przedstawiamy foto relację z tego wydarzenia.

Alfabet PJM

Powitanie wiosny 2022

Serdecznie zapraszamy na obejrzenie interpretacji wiersza w Polskim Języku Migowym w wykonaniu uczniów klasy 2b i 5a, która powstała z okazji powitania Wiosny 2022.

Dzień Osób Niepełnosprawnych - 3 grudnia 2021

3 grudnia na świecie obchodzony jest Dzień Osób Niepełnosprawnych. W Naszej szkole solidarnie włączyliśmy się w obchody, realizując projekt zakładający projekcję krótkometrażowych filmów edukacyjnych, dotyczących Savoir Vivre wobec osób niepełnosprawnych. Uczniowie klas starszych stworzyli ciekawe plakaty o tej tematyce, które znalazły swoje miejsce w ogólnodostępnej galerii w szkole. W miarę możliwości logistycznych uwzględniających reżim sanitarny, odbyły się zawody piłki dźwiękowej. Dla uczniów przewidziane były także lekcje Polskiego Języka Migowego, z jakich można było się dowiedzieć nieco więcej na temat kultury osób Głuchych oraz przyswoić podstawowe znaki migowe. Ostatnim elementem projektu była gra szkolna – uczniowie szukali ukrytych pytań, dotyczących prezentowanych treści o tematyce związanej z niepełnosprawnościami, na które ku naszej uciesze odpowiadali bezbłędnie.
Dziękujemy za aktywny udział wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy podjęli się realizacji zadań.

Akcja plakatowa "Pomaluj mój świat na niebiesko"

Wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu. One żyją i uczą się wśród nas!
Zobaczcie jak w formie plastycznej zostało to przedstawione i wyrażone przez ich kolegów.

Skip to content