Tel: 12 266 5497  |  Email: [email protected]  |  Mapa dojazdu

Integracja

Światowy Dzień Autyzmu 2024

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją o autyzmie. Materiały udostępnione są ze stronykliknij tutaj

wspieranie-autystycznego-ucznia-praktyczny-poradnik-dla-nauczycieli-4 (1)-obrazy-7

Sport - Specjaliada

XIX Sport- Specjaliada SPzOI nr 151 za nami! Zawodnicy, jak zawsze, wykazali się sportową rywalizacją oraz respektowaniem zasad fair play. Frekwencja uczestników w bieżącym roku była rekordowa. Bardo nas to cieszy. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji również będziecie się dobrze bawić.
Dziękujemy uczennicom klas 6b i 6d oraz uczniom 7a, którzy włączyli się w przeprowadzenie zawodów. Byliście rewelacyjni! Mamy nadzieję, że możemy na Was liczyć w przyszłym roku .
Do zobaczenia za rok podczas jubileuszowej- XX Sport- Specjaliady SPzOI nr 151!
Ze sportowym pozdrowieniem organizatorzy.
Anna Bora
Dorota Franczak
Katarzyna Pulchny
Sylwia Kopel
Katarzyna Osuch
Katarzyna Rzeszuto
Katarzyna Etterle- Garbacik

Światowy Dzień Autyzmu

Tydzień Osób Z Niepełnosprawnością

Po cvidowej przerwie, w grudniu, organizowany był w naszej szkole Tydzień Osób z Niepełnosprawnością. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, którzy zapoznali uczniów z zasadami zachowań w stosunku do osób poruszających się na wózku oraz zawodników i trenera grupy Dragon Kraków, trenujących boks na wózkach. Nasz uczeń, Łukasz Zdarowski, który trenuje w tym klubie, zaprezentował swoje umiejętności. Goście, przybliżyli nam przepisy oraz przebieg zawodów w tej dyscyplinie.

 Przybyłym Gościom oraz Łukaszowi bardzo dziękujemy.

21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki. Skąd taka data?

Data 21 marca nie jest przypadkowa – nawiązuje bowiem do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary. Jak przypomina na swojej stronie Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, nawiązują do „niedopasowania genotypowego, ale i społecznego, z jakim borykają się osoby zmagające się z zespołem Downa”. 

Celem święta jest zwrócenie uwagi na osoby zmagające się z tą wadą genetyczną i ich potrzeby, zwiększanie świadomości społecznej na temat zespołu Downa i promowanie praw tych osób, aby mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, a także integrowanie się z nimi. 

SPORT - SPECJALIADA 2022

Nasza sportowa Specjaliada jest już pełnoletnia. 24.11.2022 odbyła się już osiemnasta edycja imprezy. Zawodnicy w sportowy duchu rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych. Za swoje osiągnięcia zostali uhonorowani medalami oraz nagrodami rzeczowymi, które były możliwe dzięki naszym partnerom. Bardzo dziękujemy EMPIK, osobom prywatnym oraz Dyrekcji szkoły za sponsorowanie nagród. Jak zawsze wzorowo spisali się uczniowie klasy 8c przeprowadzając konkurencje oraz opiekując się zawodnikami. Zapraszamy za rok do kolejnej rywalizacji. Ze sportowym pozdrowieniem organizatorzy Sport- Specjaliady

1 kwietnia "Dzień bez plecaka"

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele.

 Za nami tydzień osób z autyzmem, a w zasadzie zgodnie z nową terminologią osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) pod hasłem  Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami. 1 kwietnia w naszej szkole odbył się  Dzień bez plecaka. Cieszymy się, że młodzież tak licznie zaangażowała się w ten projekt. Nasza aula podczas długich przerw ,juz dawno nie była tak kolorowa i wesoła. Dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie, a młodszym klasom za gest solidarności w postaci niebieskich rączek.
Przedstawiamy foto relację z tego wydarzenia.

Alfabet PJM

Powitanie wiosny 2022

Serdecznie zapraszamy na obejrzenie interpretacji wiersza w Polskim Języku Migowym w wykonaniu uczniów klasy 2b i 5a, która powstała z okazji powitania Wiosny 2022.

Dzień Osób Niepełnosprawnych - 3 grudnia 2021

3 grudnia na świecie obchodzony jest Dzień Osób Niepełnosprawnych. W Naszej szkole solidarnie włączyliśmy się w obchody, realizując projekt zakładający projekcję krótkometrażowych filmów edukacyjnych, dotyczących Savoir Vivre wobec osób niepełnosprawnych. Uczniowie klas starszych stworzyli ciekawe plakaty o tej tematyce, które znalazły swoje miejsce w ogólnodostępnej galerii w szkole. W miarę możliwości logistycznych uwzględniających reżim sanitarny, odbyły się zawody piłki dźwiękowej. Dla uczniów przewidziane były także lekcje Polskiego Języka Migowego, z jakich można było się dowiedzieć nieco więcej na temat kultury osób Głuchych oraz przyswoić podstawowe znaki migowe. Ostatnim elementem projektu była gra szkolna – uczniowie szukali ukrytych pytań, dotyczących prezentowanych treści o tematyce związanej z niepełnosprawnościami, na które ku naszej uciesze odpowiadali bezbłędnie.
Dziękujemy za aktywny udział wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy podjęli się realizacji zadań.

Akcja plakatowa "Pomaluj mój świat na niebiesko"

Wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu. One żyją i uczą się wśród nas!
Zobaczcie jak w formie plastycznej zostało to przedstawione i wyrażone przez ich kolegów.

Skip to content