Tel: 12 266 5497  |  Email: [email protected]  |  Mapa dojazdu

Targi edukacyjno-zawodoznawcze

Festiwal Zawodów w Małopolsce 2024

Zapiszcie w kalendarzu te daty! Już 24 i 25 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2024. Festiwal odbywa się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie, przy ul. Galicyjskiej 9. Zapraszamy przede wszystkim uczniów klas siódmych i ósmych oraz nauczycieli i rodziców.

Formularz rejestracyjny pojawi się już wkrótce. Wejścia na targi są biletowane i należy wcześniej zarezerwować bilety.

Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej dla projektu Zawodowa Małopolska.

Na zwiedzanie targów potrzeba minimum 2 godziny zegarowe, przestrzeń jest ogromna i sporo atrakcji dla uczniów.

Festiwal Zawodów 2024, nie może Was zabraknąć 🙂

X Krakowski Tydzień Zawodowców - marzec 2024

Zapraszamy uczniów klas VIII wraz z Rodzicami/Opiekunami do udziału w X edycji Krakowskiego Tygodnia Zawodowców, organizowanej przez krakowskie szkoły techniczne i branżowe.

Wydarzenie odbywać się będzie na terenie czterech rejonów Krakowa w następujących terminach:
Krowodrza 18.03-22.03
Podgórze 11.03-15.03
Śródmieście 18.03-22.03
Nowa Huta 11.03-15.03

Wydarzeniom tym będą towarzyszyć tzw. Otwarte Soboty we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie w technikach i szkołach branżowych. Zgodnie z poniższym harmonogramem:
Krowodrza 23 marca
Podgórze 16 marca
Śródmieście 23 marca
Nowa Huta 16 marca

W trakcie wydarzeń związanych z KTZ będzie możliwość kontaktu z doradcą zawodowym w celu uzyskania porad w zakresie kształcenia w szkole technicznej i branżowej.

Harmonogram zajęć zostanie udostępniony Państwu później.

Styczniowe Targi Szkół Zawodowych 2024

XXII spotkania w Meliorku_2024

W dniu 25 stycznia 2024 r. na terenie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji oraz od 25 stycznia 2024 r. do 29 lutego 2024 r. na stronie internetowej  Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie,  odbędą się  XXII Styczniowe Targi Szkół Zawodowych  w Meliorku – impreza o charakterze edukacyjno – wychowawczym, przygotowana w szczególności z myślą  o  uczniach klas  ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach.

W trakcie XXII Styczniowych Targów Szkół Zawodowych w Meliorku, 25 krakowskich zespołów szkół zawodowych zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny 2024/2025.

Zespoły szkół zawodowych w Krakowie dysponują szeroką ofertą edukacyjną, kształcą w wielu atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na rynku pracy, wychodzących naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Zbliża się Festiwal Zawodów

Krakowski Tydzień Zawodowców

Krakowski Tydzień Zawodowców

Zapraszamy na Krakowski Tydzień Zawodowców – to już dziewiąta edycja największego miejskiego wydarzenia promującego szkolnictwo techniczne i branżowe.

W każdej z czterech dzielnic Krakowa na uczniów kończących szkołę podstawową czeka wiele wydarzeń i atrakcji mających ułatwić wybór dalszej ścieżki kształcenia. Krakowski Tydzień Zawodowców obędzie się kolejno w Krowodrzy (6-10 marca), Podgórzu (13-17 marca), Śródmieściu (20-24 marca) i Nowej Hucie (27-31 marca ) – faktycznie zatem będzie trwał przez cały marzec.

Na koniec każdego z tych tygodni zaplanowano cztery otwarte soboty – 11 marca w Krowodrzy, 18 marca w Podgórzu, 25 marca w Śródmieściu i 1 kwietnia w Nowej Hucie.

Oferta szkolnictwa zawodowego i branżowego w Krakowie jest bardzo szeroka i zróżnicowana, tworzą ją 22 technika i 19 szkół branżowych I stopnia. Łącznie kandydaci mają do wyboru niemal sto zawodów!  

Nowoczesne pracownie, nauczyciele – praktycy, atrakcyjne praktyki i staże zawodowe – to atuty krakowskich szkół technicznych i branżowych. Nauka w technikum trwa o rok dłużej, ale po jego ukończeniu, oprócz zdanej matury, absolwenci mają także możliwości studiowania – mając już zawód i doświadczenia zawodowe, które później ułatwiają wejście na rynek pracy.

Szczegółowy harmonogram IX Krakowskiego Tygodnia Zawodowców jest już dostępny:
Krowodrza

Podgórze

Śródmieście

Nowa Huta

Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie już po raz 21 zaprasza uczniów klas ósmych, rodziców i nauczycieli na Targi w Meliorku. W trakcie wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej na temat bogatej oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

XXI Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku odbędą się po raz kolejny on-line od 26 stycznia do 28 lutego na stronie internetowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie kliknij tutaj

Krakowskie zespoły szkół zawodowych dysponują szeroką ofertą edukacyjną, kształcą w wielu atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na rynku pracy, wychodzących naprzeciw zainteresowaniom i predyspozycjom młodzieży oraz zapotrzebowaniu rynku pracy na rzemieślniczy i średni personel techniczny. Zapraszamy na targi!

Festiwal Zawodów 2022

26 -27 kwietnia TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców do udziału w Festiwalu Zawodów 2022

W roku 2022 wydarzenie realizowane jest w formule hybrydowej – połączenie tradycyjnych targów wystawienniczych z organizacją programu tematycznego dla uczniów w formie studia telewizyjnego.

Do bezpośredniego udziału w Festiwalu zapraszamy w szczególności uczniów klas ósmych i ich nauczycieli i rodziców.

Dla pozostałych uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, w tym samym czasie przygotujemy tematyczne programy zawodoznawcze, transmitowane on-line, które będą zawierały także relację z targów prowadzonych na żywo.

Festiwal Zawodów realizowany jest w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a rejestracja dostępna jest poprzez stronę internetową Festiwalu Zawodów. Więcej o projekcie https://zawodowa.malopolska.pl/festiwal-zawodow

Poniżej komunikat Anny Domańskiej, Dyrektora Wydziału Edukacji UMK skierowany do dyrektorów, uczniów i rodziców z krakowskich szkół podstawowych:

Szanowni Państwo

Dynamiczny rozwój technologii, chociażby w obszarze biznesu z pewnością sprawi, że specjaliści znajdą zatrudnienie. Prezentowane podczas Krakowskiego Tygodnia Zawodowców oferty szkół niewątpliwie pozwolą w przyszłości na zdobycie doświadczenia i odpowiednie przygotowanie merytoryczne, a także zapewnią uczniom rozwój osobisty, co da szansę na odniesienie sukcesu zawodowego.

Zapraszam do udziału w ósmej już edycji wydarzenia promującego szkolnictwo techniczne i branżowe, jakim jest Krakowski Tydzień Zawodowców. W tym roku wydarzenie będzie odbywało się na terenie czterech dzielnic Krakowa w terminach określonych kolejnymi tygodniami. I tak:

  • Krowodrza: 14.03-18.03.
  • Śródmieście: 21.03-25.03.
  • Nowa Huta: 28.03-01.04.
  • Podgórze: 04.04-08.04.

Wydarzeniom tym będą towarzyszyć Otwarte Soboty. Organizowane będą we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • Krowodrza 19.03.
  • Śródmieście 26.03.
  • Nowa Huta 02.04.
  • Podgórze  09.04.

Jak co roku uczniowie będą mogli wziąć udział w licznych inicjatywach mających pomóc im w wyborze odpowiedniej drogi dalszego kształcenia.
Niezależnie od powyższego w przypadku zainteresowania uczestnictwem w wydarzeniach, które będą odbywać się stacjonarnie, ostateczna decyzja musi być wynikiem porozumienia dyrektorów szkół odwiedzających i goszczących lub indywidualnego ustalenia pomiędzy odwiedzającymi,
a dyrekcją szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe. Zachęcam do korzystania z propozycji odwiedzania szkół technicznych i branżowych,
z uwzględnieniem obostrzeń związanych z pandemią.

Załączniki: harmonogram KRAKOWSKIEGO TYGODNIA ZAWODOWCÓW,

Z wyrazami szacunku,
Anna Domańska
Dyrektor Wydziału Edukacji

Skip to content