Tel: 12 266 5497  |  Email: [email protected]  |  Mapa dojazdu

Targi edukacyjno-zawodoznawcze

Festiwal Zawodów 2022

26 -27 kwietnia TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców do udziału w Festiwalu Zawodów 2022

W roku 2022 wydarzenie realizowane jest w formule hybrydowej – połączenie tradycyjnych targów wystawienniczych z organizacją programu tematycznego dla uczniów w formie studia telewizyjnego.

Do bezpośredniego udziału w Festiwalu zapraszamy w szczególności uczniów klas ósmych i ich nauczycieli i rodziców.

Dla pozostałych uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, w tym samym czasie przygotujemy tematyczne programy zawodoznawcze, transmitowane on-line, które będą zawierały także relację z targów prowadzonych na żywo.

Festiwal Zawodów realizowany jest w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a rejestracja dostępna jest poprzez stronę internetową Festiwalu Zawodów. Więcej o projekcie https://zawodowa.malopolska.pl/festiwal-zawodow

Poniżej komunikat Anny Domańskiej, Dyrektora Wydziału Edukacji UMK skierowany do dyrektorów, uczniów i rodziców z krakowskich szkół podstawowych:

Szanowni Państwo

Dynamiczny rozwój technologii, chociażby w obszarze biznesu z pewnością sprawi, że specjaliści znajdą zatrudnienie. Prezentowane podczas Krakowskiego Tygodnia Zawodowców oferty szkół niewątpliwie pozwolą w przyszłości na zdobycie doświadczenia i odpowiednie przygotowanie merytoryczne, a także zapewnią uczniom rozwój osobisty, co da szansę na odniesienie sukcesu zawodowego.

Zapraszam do udziału w ósmej już edycji wydarzenia promującego szkolnictwo techniczne i branżowe, jakim jest Krakowski Tydzień Zawodowców. W tym roku wydarzenie będzie odbywało się na terenie czterech dzielnic Krakowa w terminach określonych kolejnymi tygodniami. I tak:

  • Krowodrza: 14.03-18.03.
  • Śródmieście: 21.03-25.03.
  • Nowa Huta: 28.03-01.04.
  • Podgórze: 04.04-08.04.

Wydarzeniom tym będą towarzyszyć Otwarte Soboty. Organizowane będą we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • Krowodrza 19.03.
  • Śródmieście 26.03.
  • Nowa Huta 02.04.
  • Podgórze  09.04.

Jak co roku uczniowie będą mogli wziąć udział w licznych inicjatywach mających pomóc im w wyborze odpowiedniej drogi dalszego kształcenia.
Niezależnie od powyższego w przypadku zainteresowania uczestnictwem w wydarzeniach, które będą odbywać się stacjonarnie, ostateczna decyzja musi być wynikiem porozumienia dyrektorów szkół odwiedzających i goszczących lub indywidualnego ustalenia pomiędzy odwiedzającymi,
a dyrekcją szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe. Zachęcam do korzystania z propozycji odwiedzania szkół technicznych i branżowych,
z uwzględnieniem obostrzeń związanych z pandemią.

Załączniki: harmonogram KRAKOWSKIEGO TYGODNIA ZAWODOWCÓW,

Z wyrazami szacunku,
Anna Domańska
Dyrektor Wydziału Edukacji

Skip to content